Reklamné predmety
Kategórie
Produkty
Kategórie

Potlač reklamných predmetov

Všetky reklamné a darčekové predmety, ktoré nájdete v našej ponuke, je možné potlačiť Vaším logom. Pri výbere správneho typu potlače Vám veľmi radi poradíme, hoci nie je žiadnym problémom dodať reklamné predmety aj bez loga. Je možné vybrať si z viacerých technológií potlače, v závislosti od vybraného reklamného predmetu. Rozhodujúci je materiál, veľkosť zvoleného produktu, farebnosť loga či preferovanie určitej technológie. 

Preferujete jednoduchosť, eleganciu, originálnosť či nezničititeľnosť? Reklamné predmety s potlačou sú dnes jednoduchým a efektívnym spôsobom komunikácie. Spoločne prídeme na to, akým spôsobom najlepšie zaujmete.

 
Sieťotlač - tričko Sieťotlač - šiltovka Sieťotlač - USB

SIEŤOTLAČ

Táto grafická technika patrí medzi najrozšírenejšie technológie v reklamnej oblasti. Je určená na potlač väčších množstiev reklamných predmetov, pričom reklamný nápis sa tlačí priamo na materiál.

Výhody

vysoká odolnosť
výdrž
trvácnosť
kvalita
stálosť farieb

Nevýhody

limitovaný počet farieb
vysoké náklady pri nízkom množstve
 

TAMPÓNOVÁ POTLAČ

Tampónová potlač patrí medzi najrozšírenejšie spôsoby brandingu u nás. Vďaka vysokej elasticite je tampón vhodný na potlač najrôznejších materiálov, umožňuje aj potlač hrubo štruktúrovaných povrchov.

Touto technológiou sa môžu potláčať materiály ako prírodného, tak aj syntetického pôvodu - plastové povrchy, lakované povrchy, sklo, drevo, kov, keramika. Tampónová potlač je vhodná najmä na menšie reklamné predmety - perá, zapaľovače, krabičky, poháre, kľúčenky a podobne.

Farba sa nanáša pomocou silikónového tampónu a okrem rovných povrchov sa dá realizovať aj na čiastočne zakrivených povrchoch. Ide o rýchlu a jednoduchú technológiu za výhodnú cenu. Je možné tlačiť aj detailné logá.

ukážka tampónová potlač zapalovače  ukážka tampónová potlač USB kľúč STVukážka tampónová potlač pero      

LASER

Výhodou tejto rýchlej technológie je, že na reklamné a darčekové predmety vie vykresliť aj tie najmenšie detaily a nie je finančne náročná. Vaše logo je laserované na vybraný reklamný predmet pomocou laserového lúča. Výsledná farba je určená podkladom predmetu.

Táto technológia sa využíva najmä na kovové povrchy, najčastejšie termosky, kľúčenky, kovové časti pier, či iné menšie kovové predmety. Dá sa však aplikovať aj na drevo, kožu, sklo či na predmety z materiálu EVA. Následne je na povrch laserovaného predmetu nanesená jemná vrstva špeciálneho náteru. 

laser do kovu ukážka  laser do drevagravírovanie do kovu

RAZBA

Razba je potlačová technológia, ktorá decentne zdobí reklamné predmety z kože a koženky. Je založená na vytvorení mosadznej raznice z tepelne dobre vodivého materiálu v tvare loga, ktoré sa do reklamného predmetu vyrazí za pomoci tepla a tlaku.

Hoci je táto technika pomerne drahá a používa sa zväčša na luxusnejšie darčekové predmety, raznicu je možné používať opakovane. čo je veľkou výhodou. Trvanlivosť označenia a elegantný výsledný efekt reklamných predmetov, peňaženiek, diárov, sú ďalším pozitívom razby.

 Ukážka VýpaluVýpal do kožeembosovanie

VÝŠIVKA

Vyšívanie ako spôsob dekorovania reklamných či darčekových predmetov nachádza svoje uplatnenie v reklamnom textile. Aplikuje sa prostredníctvom vyšívacieho stroja najčastejšie na tričká, mikiny, čiapky, osušky, uteráky či dresy.

Výšivka je zárukou odolnosti voči vysokým teplotám, dlhej životnosti a kvality. Cena tejto technológie sa kalkuluje podľa počtu stehov, v závislosti od veľkosti vyšívateľnej plochy a náročnosti Vášho loga. 

  výšivka na šiltovku                         

VÝPAL

Výhodou tejto technológie je potlač aj na atypické tvary, ktoré nie je možné potlačiť rotačnou sieťotlačou a taktiež väčšia potlačiteľná plocha. Zárukou sú vysoká kvalita a dlhá životnosť tejto technológie. 

Výpal sa používa najmä pri potlači keramiky, skla, porcelánu, smaltu či kameniny (hrnčeky, poháre, konvičky a podobne). Je to pomerne náročná technológia, ktorá vychádza zo sieťotlače. Zvolený motív sa natlačí na prenosový papier a ošetrí sa prenosovým lakom. Veľmi dobre na ňom vyniknú všetky detaily a je možné tlačiť neobmedzené množstvo farieb. Po zaschnutí sa nastrihá, prenesie na predmet a po dokonalom vysušení sa vypáli vo výpaľovej peci. Farba sa tak vpečie do povrchu daného predmetu. Týmto spôsobom môžeme predmet potlačiť po celom jeho obvode. Teplota vypaľovania sa určuje podľa materiálu a tiež i podľa použitých farieb. 

hrnček výpal ukážka hrnček výpal ukážka ukážka výpalu   

PIESKOVANIE

Ďalšou z rady luxusných a efektívnych techník povrchovej úpravy reklamných a darčekových predmetov je pieskovanie. Dosiahneme ním zaujímavé výsledky na povrchu fliaš, pohárov, hrnčekov, šálok, popolníkov, nerezových termosiek a iných sklenených, porcelánových, keramických, kamenných a kovových predmetov. Pri tejto technológii sa narúša vonkajší povrch (glazúra, farba) dekorovaného predmetu.  

Korundový piesok, ktorý sa v reklamnom priemysle na túto techniku využíva, je fúkaný cez šablónu na vybraný predmet. Týmto tlakom na predmet vzniká reliéf rozličnej hĺbky, v závislosti od tvrdosti spracovávaného materiálu a od doby pôsobenia prúdiaceho piesku.  

Výhodou tohto elegantného dekorovania je vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu, motívy sú trvalé, nezmyjú sa a ani nezoškriabu. 

pieskovanie hrnčekov ukážka pieskovanie ukážka pieskovanie
  

SUBLIMÁCIA

Sublimácia spočíva vo vytlačení Vášho loga špeciálnymi atramentmi na špecifickú prenosku pomocou sieťotlače alebo digitálnej tlače. Následne sa nažehlí pod veľkým tlakom a teplotou 180 až 220 stupňov Celzia na vybraný reklamný či darčekový predmet v tepelnom lise. 

Tento typ potlače je vždy aplikovaný na polyester, polymer alebo ním potiahnutý podklad. Najpopulárnejšie využitie sublimačnej potlače je v dekorovaní šnúriek na krk s karabínkami.

Sublimačná potlač je jednou z kvalitných dlhotrvajúcich dekorovaní predmetov, je odolná voči poškriabaniu, vyblednutiu či praniu. Farby sú jasné, lesklé, výhodou je možnosť tlačiť ľubovoľné plnofarebné obrázky. 

           

PLNOFAREBNÁ POTLAČ (CMYK)

Tento spôsob potlače veľmi dobre prekresľuje detaily motívu – ideálna voľba pokiaľ je motívom fotografia, alebo iný plnofarebný obrázok s jemnou kresbou, alebo príliš malými detailmi.
Výsledná potlač sa dosiahne zložením štyroch farieb CMYK (cyan, magenta, yellou, black ). Tento spôsob potlače ponúkame pre produkty s veľkou plochou pre potlač ako sú napríklad USB kľúče v tvare kreditnej karty.
plnofarebná potlač - CMYKplnofarebná potlač - CMYKplnofarebná potlač - CMYK

FLOCK / FLEX

Flock / Flex je najjednoduchšia možnosť potlač textilu. Touto technológiou môžeme potlačiť tričká, polokošele, mikiny, košele, bundy a iné. Flock a flex sú špeciálne nažehlovacie materiály. Flock má semišový povrch a flex má hladký lesklý povrch. Cenovo je flex dostupnejší ako flock. Tieto materiály sú primárne určené pre vyrezávané nápisy, znaky, číslice, resp. jednoduchšiu vektorovú grafiku. Najväčšou nevýhodou je, že nie je možné tlačiť prechody a že materiály sú dostupné iba v určitých základných farbách.

Flock/Flex technológia potlače 1 Flock/Flex technológia potlače 3 Flock/Flex technológia potlače 2
Copyright 2012 - 2019 © Reklamne-Predmety.sk